Wystawcy
Wybierz wystawcę
Zastosowanie aerożeli w instalacjach LNG 0
Zastosowanie aerożeli w instalacjach LNG

Globalny zapotrzebowanie na gaz ziemny od lat stale rośnie. W związku z tym kwestie związane z utrzymaniem poprawnego działania instalacji skraplania, a także regazyfikacji ciekłego gazu LNG stają się jeszcze bardziej priorytetowe. Pomocne w tym okazują się natomiast nowoczesne materiały izolacyjne bazujące na aerożelach. Jaką pełnią one wobec tego funkcje w instalacjach LNG i których ich rodzaj sprawdza się w tym przypadku najlepiej?

czytaj całość »
Czym są materiały porowate? 0
Czym są materiały porowate?

Materiały porowate występują naturalnie w przyrodzie. Zaliczyć można do nich między innymi pumeks, o porowatości około 0,5. Inżynieryjne materiały porowate, na których skupiamy się w tym wpisie, produkowane są jednak w sposób sztuczny między innymi poprzez spienianie substancji. Z tego artykułu dowiesz się więc, czym są materiały porowate, jakie są ich właściwości oraz przykłady i zastosowanie.

czytaj całość »
Rozwój nanotechnologii w branży budowlanej 0
Rozwój nanotechnologii w branży budowlanej

Z terminem nanotechnologii spotykamy się coraz częściej w naszym codziennym życiu. Korzyści jakie jest ona w stanie zapewnić, są bowiem wielowymiarowe, w związku z tym znajduje ona zastosowanie między innymi w biomedycynie, elektrochemii, przemyśle, a także branży budowlanej, na której szerzej skupiamy się w tym artykule. Wobec tego dowiesz się z niego, czym jest nanotechnologia, jakie jest jej zastosowanie w budownictwie i jak kształtuje się jej przyszłość w tej branży. 

czytaj całość »
Zastosowanie aerożelu w budownictwie mieszkaniowym 0
Zastosowanie aerożelu w budownictwie mieszkaniowym

Nowoczesny maty aerożelowe, choć stosowane są głównie przez branżę przemysłową, z powodzeniem mogą być także wykorzystywane w budownictwie mieszkaniowych zarówno tradycyjnym, jak i energooszczędnym oraz pasywnym. Wysoką cenę zakupu aerożeli w porównaniu do innych materiałów izolacyjnych rekompensują natomiast w tym przypadku zalety wynikające z ich zastosowania w domach jednorodzinnych czy nowoczesnych budynkach wielorodzinnych, które prezentujemy w tym artykule. 

czytaj całość »
Jak uniknąć awarii rurociągów za pomocą odpowiedniej izolacji? 0
Jak uniknąć awarii rurociągów za pomocą odpowiedniej izolacji?

Awarie systemów rurociągowych powszechnie wykorzystywanych w wielu gałęziach przemysłu nie należą wbrew pozorom do rzadkości. W większości przypadków można ich jednak uniknąć, a tym samym zminimalizować wynikające z nich koszty za pomocą odpowiednio wykonanej izolacji rurociągów. Dlatego też tę kwestię omawiamy w poniższym wpisie. 

czytaj całość »
Jaki aerożel wybrać do wykonania izolacji w chłodni? 0
Jaki aerożel wybrać do wykonania izolacji w chłodni?

Wśród izolacji technologicznych wyróżnić można ich dwa podstawowe rodzaje w zależności od specyfiki środowiska, w jakim mają być zastosowane — izolacje wysokotemperaturowe oraz niskotemperaturowe. Dziś jednak skupimy się wyłącznie na ich drugim rodzaju, podpowiadając pod jaką postacią wybrać maty aerożelowe do wykonania technologicznych izolacji niskotemperaturowych. 

czytaj całość »
5 najpopularniejszych mitów na temat aerożeli 0
5 najpopularniejszych mitów na temat aerożeli

Choć aerożel został wynaleziony 1931 roku, materiał ten dopiero od niedawna zyskał na popularności, jeśli chodzi o jego komercyjne zastosowanie. Innowacyjność tego produktu, niezwykle niski współczynnik przenikania ciepła, jak na ciało stałe oraz pozostałe wyjątkowe parametry użytkowe sprawiły, że wokół aerożeli narosło jednak wiele mitów wynikających przede wszystkim z niewiedzy. Dlatego też postanowiliśmy wziąć na tapet 5 najpopularniejszych dotyczących aerożeli mitów i rozprawić się z nimi. 

czytaj całość »
Wszystko na temat współczynnika przewodzenia ciepła w materiałach ociepleniowych 0
Wszystko na temat współczynnika przewodzenia ciepła w materiałach ociepleniowych

W przypadku mat aerożelowych wiele mówi się przede wszystkim na temat ich niebywale niskiego współczynnika ciepła, który jest nie tylko jednym z najniższych w przypadku materiałów izolacyjnych, ale i ogólnie najniższym dla ciał stałych. Czym jednak tak naprawdę jest współczynnik przenikania ciepła i dlaczego jego wartość jest tak istotna w przypadku materiałów izolacyjnych? Na te pytania odpowiedzi znajdziesz w tym wpisie.

czytaj całość »
Czym jest Pyrogel XTE jakie jest jego zastosowanie i największe zalety? 0
Czym jest Pyrogel XTE jakie jest jego zastosowanie i największe zalety?

Materiały izolacyjne wykonywane z lekkiego aerożelu o najniższym współczynniku przewodzenia ciepła wśród ciał stałych coraz częściej stosowane są w różnorodnych branżach. Dlatego też zarówno na rynku, jak i w naszym sklepie znaleźć można kilka ich rodzajów, a wśród nich maty izolacyjne Pyrogel XTE, które dokładniej omawiamy właśnie w tym artykule. 

czytaj całość »
Dlaczego warto zastosować aerożele do izolowania rur instalacji grzewczej i ciepłej wody użytkowej ? 0
Dlaczego warto zastosować do izolowania rur instalacji grzewczej i ciepłej wody użytkowej aerożele?

Inwestorzy oraz budowlańcy stale poszukują sposobów na zminimalizowanie wysokich kosztów związanych ze wznoszeniem budynków. Najczęściej postanawiają oni więc zaoszczędzić na izolacji rur systemów grzewczych oraz ciepłej wody użytkowej, stosując do jej wykonania nieodpowiednio dobrane materiały lub ich zbyt cienką warstwę, gdyż w ujęciu całego budynku ma ona według ich najmniejsze znaczenie. Jest to jednak ogromny błąd, gdyż zła izolacja tego typu instalacji zemści się na inwestorach w przyszłości, generując wysokie koszty eksploatacji budynku. 

czytaj całość »
Osłony termiczne elementów technologicznych z aerożeli 0
Osłony termiczne elementów technologicznych z aerożeli

Straty energii w elementach technologicznych nie są rzadkością. Występują niemal w każdej branży związanej z przesyłem energii zarówno na niewielkie odległości, jak i te liczone w kilometrach. Ich skutkiem są ogromne straty finansowe, które wpływają na rentowność przedsiębiorstw. Aby móc raz na zawsze uporać się z nimi wystarczy jednak zastosować osłony termiczne elementów technologicznych wykonane z nowoczesnych materiałów izolacyjnych do których zalicza się także aerożel. 

czytaj całość »
Co to jest mata izolacyjna Spaceloft i jakie ma zastosowanie? 0
Co to jest mata izolacyjna Spaceloft i jakie ma zastosowanie?

Wśród wielu rodzajów mat izolacyjnych wykonanych z aerożelu dostępnych w naszym sklepie, jedną z nowości, którą wprowadziliśmy do naszego asortymentu w ostatnim czasie są maty izolacyjne Spaceloft. W związku z tym omawiamy, czym charakteryzuje się ten rodzaj nowoczesnego materiału izolacyjnego oraz jakie są jego zalety i gdzie można go z powodzeniem zastosować. 

czytaj całość »
Czy maty aerożelowe sprawdzą się do ocieplania tarasów i balkonów? 0
Czy maty aerożelowe sprawdzą się do ocieplania tarasów i balkonów?

Tarasy i balkony niezaprzeczalnie zwiększają atrakcyjność budynków nie tylko pod względem wizualnym, ale także użytkowym. Aby móc jednak w pełni cieszyć się z zalet wynikających z ich posiadania, muszą być one poprawnie wykonane, zwłaszcza jeśli znajdują się nad ogrzewanymi pomieszczeniami. Dlatego też w tym wpisie omawiamy, która z warstw tarasów i balkonów jest najważniejsze z tego punktu widzenia i dlaczego warto do jej wykonania zastosować maty aerożelowe.

czytaj całość »
Aerożel metodą na zabezpieczenie nadproży przed przemarzaniem 0
Aerożel metodą na zabezpieczenie nadproży przed przemarzaniem

Uciekające z budynków ciepło jest nie tylko problemem związanym z komfortem cieplnym w jego wnętrzu, ale także stratą pieniędzy. Nie Odpowiednio zaizolowane budynki wymagają bowiem ponoszenia większych kosztów na ich ogrzewanie. Wśród miejsc, w których najczęściej ucieka z nich ciepło, wyróżnić można między innymi nadproża, których poprawna izolacja bardzo często jest problematyczna. Dlatego też poniżej skupiamy się właśnie na nim, wskazując jak istotna jak poprawna izolacja nadproża, na jakie problemy można napotkać się podczas jej wykonywania oraz jak sobie z nimi poradzić wykorzystując do tego aerożele. 

czytaj całość »
Dlaczego nanotechnologie w postaci mat izolacyjnych z aerożelu wciąż są mało popularne w budownictwie? 0
Dlaczego nanotechnologie w postaci mat izolacyjnych z aerożelu wciąż są mało popularne w budownictwie?

Nie podlega wątpliwości to, że nanomateriały stosowane do izolacji powierzchni w postaci mat aerożelowych mają wiele zalet. Pomimo to wciąż nie są one zbyt popularne w branży budowlanej. Przyczyn tego zjawiska można doszukiwać się w co najmniej kilku czynnikach, a jednym z nich jest przede wszystkim brak świadomości w branży o istnieniu takich materiałów oraz ich właściwościach. Pozostałe z nich opisujemy natomiast w tym wpisie. 

czytaj całość »
Rodzaje mostków termicznych występujących w izolowanych instalacjach przesyłu energii 0
Rodzaje mostków termicznych występujących w izolowanych instalacjach przesyłu energii

Kwestia związana z powstawaniem mostków termicznych oraz ich skutków to problem, który dotyczy nie tylko branży budowlanej, ale także ciepłowniczej i każdej tej, w której izolacja ma na celu poprawić efektywność energetyczną danych obiektów. W związku z tym występują one również na instalacjach przesyłu energii, w tym także rurociągach gorącej wody oraz pary. Jakie wyróżnia się wobec tego ich rodzaje w tym przypadku i jak się skutecznie pozbyć mostków termicznych w izolowanych instalacjach przesyłu energii?

czytaj całość »
Co to jest Cryogel i jakie jest jego zastosowanie? 0
Co to jest Cryogel i jakie jest jego zastosowanie?

Wśród wielu różnorodnych rodzajów mat izolacyjnych wykonywanych z aerożelu będącego najlżejszym materiałem izolacyjnym wśród ciał stałych wyróżnić można specjalistyczne maty Cryogel. Poniżej omawiamy więc, czym tak właściwie się one wyróżniają na rynku materiałów budowlanych, jakie są ich najważniejsze zalety i gdzie można je z powodzeniem stosować?

czytaj całość »
Czym jest mata izolacyjna aerożel AEROMAT 200 i gdzie można ją zastosować? 0
Czym jest mata izolacyjna aerożel AEROMAT 200 i gdzie można ją zastosować?

Aerożel doskonale znany w formie mat aerożelowych o różnorodnej grubości przystosowanej do danego zastosowania dostępny jest także w wielu innych formach. Jedną z nich jest między innymi mata izolacyjna cechująca się niewielką grubością, przez co może być ona stosowana do izolacji termicznych oraz akustycznych nawet nietypowych elementów. Poniżej prezentujemy dodatkowe cechy, które wyróżniają maty izolacyjne z aerożelu, a także ich przykładowe zastosowanie. 

czytaj całość »
Zalety izolowania instalacji ciepłowniczych za pomocą aerożeli 0
Zalety izolowania instalacji ciepłowniczych za pomocą aerożeli

Aerożele są jednymi z najlżejszych substancji stałych znanych obecnie człowiekowi. Cechują się gęstością niewiele większą od powietrza oraz najmniejszym współczynnikiem przewodzenia ciepła w przypadku ciał stałych. Choć na pierwszy rzut oka aerożele wydają się delikatnymi materiałami, wyróżniają się one doskonałymi właściwościami mechanicznymi, które zapewniają im odporność na ściskanie i rozciąganie. Dzięki temu są w stanie wytrzymać nacisk na ich powierzchnię większy od ich masy własnej nawet o 2000 razy. Ponadto aerożele krzemionkowe są stabilne do temperatury topnienia krzemionki, czyli nawet 1200 stopni Celsjusza, a maty aerożelowe do 650 stopni Celsjusza. To wszystko to jednak niejedyne zalety tego materiału, za pomocą którego z powodzeniem można wykonywać izolacje ciepłownicze. 

czytaj całość »
Jak dobrać odpowiednią grubość izolacji termicznej w budynkach? 0
Jak dobrać odpowiednią grubość izolacji termicznej w budynkach?

Współczynnik przenikania ciepła przez ściany oraz dachy zależy w głównej mierze od grubości, a także rodzaju zastosowanych materiałów do wykonania ich izolacji termicznej. Jego wartość ma natomiast ogromne znaczenie, chociażby ze względu na wysokość rachunków za ogrzewanie podczas użytkowania budynku. Jak wobec tego dobrać odpowiednią grubość izolacji termicznej w budynkach, aby uzyskać właściwe parametry izolacyjne?

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl