Wystawcy
Wybierz wystawcę
Rynek aerożeli stale rośnie 0
Rynek aerożeli stale rośnie

Aerożele to materiał, którego popularność na całym świecie z roku na rok rośnie coraz bardziej. Doceniany jest on zarówno za swoją lekkość, jak i doskonałe właściwości izolacyjne, które w szczególności sprawdzają się w branży przemysłowej, choć nie tylko. W 2023 roku rynek aerożeli na świecie został wyceniony na 2,5 mld dolarów. Zgodnie z prognozami jego wartość w najbliższych latach będzie natomiast stale rosnąć. 

czytaj całość »
Ekologiczne aspekty zastosowania mat aerożelowych w izolacjach budowlanych i przemysłowych 0
Ekologiczne aspekty zastosowania mat aerożelowych w izolacjach budowlanych i przemysłowych

Rosnąca świadomość ekologiczna i coraz ostrzejsze związane z nią wymogi, wymuszają na wielu branżach poszukiwanie rozwiązań przyjaznych dla środowiska. W budownictwie i przemyśle w tym kontekście na popularności zyskują maty aerożelowe, które dzięki swoim unikalnym właściwościom, są doskonałą, ekologiczną alternatywą dla tradycyjnych materiałów izolacyjnych. Jakie są ich główne zalety? Odpowiedz na to pytanie, znajdziesz w artykule. 

czytaj całość »
Czy gęstość materiału izolacyjnego ma znaczenie? 0
Czy gęstość materiału izolacyjnego ma znaczenie?

Wybierając materiał izolacyjny, zwracamy uwagę na jego różnorodne parametry. Największe znaczenie zazwyczaj ma współczynnik przenikania ciepła, wskazujący na skuteczność właściwości izolacyjnych. Oprócz niego warto jednak także zwrócić uwagę także na gęstość materiału izolacyjnego. Czym ona jest i jakie ma znaczenie? O tym poniżej. 

czytaj całość »
Jak obliczyć opór cieplny materiału izolacyjnego? 0
Jak obliczyć opór cieplny materiału izolacyjnego?

Współczesne budownictwo skupia się przede wszystkim na energooszczędności. W tym kontekście niezwykle istotnym parametrem jest opór cieplny materiałów izolacyjnych. Czym on jednak jest, w jaki sposób można go samodzielnie wyliczyć i ile on wynosi w przypadku mat aerożelowych? Odpowiedzi na te pytania prezentujemy w poniższym artykule. 

czytaj całość »
Jakie dofinansowania na termomodernizacje budynku są dostępne w 2024? 0
Jakie dofinansowania na termomodernizacje budynku są dostępne w 2024?

Termomodernizacja budynku pozwala ograniczyć w nim straty ciepła, generując tym samym oszczędności związane z jego użytkowaniem oraz sprawiając, że staje się on bardziej ekologiczny. Do jej przeprowadzenia mogą zostać wykorzystane różne materiały, w tym aerożel, a koszty związane z tego typu przedsięwzięciem można znacząco obniżyć poprzez różnorodne ulgi oraz dofinansowania na termomodernizacje budynku. Najpopularniejszym pośród nich jest program Czyste Powietrze, a także Ulga termomodernizacyjna. 

czytaj całość »
Czym różni się aerożel od tradycyjnych materiałów izolacyjnych? 0
Czym różni się aerożel od tradycyjnych materiałów izolacyjnych?

Aerożele określane są jako innowacyjne materiały izolacyjne, które są w stanie zapewnić nieosiągalne dotychczas efekty. Ich wyjątkowe właściwości izolacyjne są natomiast wynikiem wielu elementów, za sprawą których maty aerożelowe również znacząco się różnią od klasycznych materiałów, takich jak na przykład wełna mineralna. 

czytaj całość »
Kryteria doboru przemysłowych izolacji ciepłochronnych 0
Kryteria doboru przemysłowych izolacji ciepłochronnych

Dobór odpowiedniej przemysłowej izolacji ciepłochronnej jest kluczowy dla funkcjonowania wielu procesów technologicznych, które mają miejsce w różnych gałęziach przemysłu. Właściwie dobrana izolacja może bowiem przede wszystkim znacząco wpłynąć na efektywność energetyczną, a tym samym na koszty eksploatacji urządzeń i instalacji. W artykule omówimy, jakie funkcje pełnią przemysłowe izolacje ciepłochronne oraz jakie warunki powinna spełniać dobrze dobrana przemysłowa izolacja ciepłochronna.

czytaj całość »
Zastosowanie mat aerożelowych a izolacja akustyczna 0
Zastosowanie mat aerożelowych a izolacja akustyczna

Izolacja akustyczna w budynkach odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu komfortu życia i pracy. Dźwięki z zewnątrz, hałas sąsiadów czy odgłosy techniczne mogą znacząco wpływać na nasze codzienne doświadczenia. Jednym z pionierskich rozwiązań, które zyskuje na popularności w kontekście izolacji akustycznej, są natomiast maty aerożelowe. Te lekkie, elastyczne materiały nie tylko skutecznie izolują akustycznie, ale także oferują szereg innych korzyści, sprawiając, że są doskonałym wyborem dla nowoczesnych konstrukcji budowlanych.

czytaj całość »
Niwelacja mostków termicznych a zastosowanie aerożelu 0
Niwelacja mostków termicznych a zastosowanie aerożelu

Mostki termiczne to obszary w konstrukcji budynku, w których przenikanie ciepła jest znacznie większe niż w innych miejscach. Są to punkty, w których izolacja cieplna jest słabsza, co prowadzi do utraty energii i obniżenia temperatury we wnętrzach. Rozwiązaniem tego problemu jest niwelacja mostków termicznych, czyli stosowanie materiałów lub technik, które zmniejszają przewodnictwo cieplne w tych krytycznych obszarach. Jednym z najnowszych i najbardziej obiecujących rozwiązań w dziedzinie termoizolacji jest natomiast aerożel.

czytaj całość »
5 ciekawostek na temat aerożelu 0
5 ciekawostek na temat aerożelu

Aerożel to materiał o niezwykłych właściwościach fizycznych, który zdobywa coraz większą uwagę naukowców, inżynierów i entuzjastów nauki. Jego niesamowita lekkość i unikalne cechy sprawiają, że coraz częściej wykorzystywany jest on jako jeden z elementów rozwijających się technologii. W tym artykule zaprezentujemy 5 ciekawostek na temat aerożelu, które czynią go tak wyjątkowym materiałem. 

czytaj całość »
Aerogele w przemyśle naftowym i gazowym 0
Aerogele w przemyśle naftowym i gazowym

Przemysł naftowy i gazowy jest jednym z kluczowych filarów globalnej gospodarki. Wyzwania związane z transportem, przechowywaniem i przetwarzaniem tych cennych surowców są stałym elementem tego sektora. W tej nieustannej walce o efektywność energetyczną i bezpieczeństwo infrastruktury poszukiwane są wciąż nowe rozwiązania izolacyjne, które pozytywnie wpłyną nie tylko na efektywność, ale i bezpieczeństwo procesów. Odpowiedzią na te poszukiwania mogą być natomiast aerożele. To wyjątkowe materiały o niskiej gęstości i wyjątkowych właściwościach, którego zastosowanie w przemyśle petrochemicznym przynosi wiele korzyści. O tym, z jakimi wyzwaniami może pomóc uporać się aerożel, mówimy natomiast w tym artykule. 

czytaj całość »
Jak skutecznie ochronić instalacje przed korozją pod izolacją? 0
Jak skutecznie ochronić instalacje przed korozją pod izolacją?

Korozja pod izolacją jest ogromnym problemem, z którym boryka się wiele przedsiębiorstw. Jej występowanie nie tylko generuje duże straty finansowe, ale także w wielu przypadkach stwarza realne zagrożenie dla życia ludzi lub otoczenia. Dlatego też zapobieganie jej występowaniu powinno być priorytetem dla każdej firmy. Wobec tego w tym artykule skupiamy się na korozji pod izolacją, omawiając czym dokładnie ona jest, jakie są jej przyczyny oraz w jaki sposób można uchronić przed nią instalacje przemysłowe. 

czytaj całość »
Zastosowanie mat aerożelowych jako izolacje techniczne 0
Zastosowanie mat aerożelowych jako izolacji technicznych

Maty aerożelowe to materiały izolacyjne, które znajdują szerokie zastosowanie w różnorodnych aplikacjach. Ich między innymi doskonałe parametry izolacyjne, elastyczność oraz niewielka grubość sprawiają, że idealnie sprawdzają się one również w roli izolacji technicznych, na których skupiamy się w tym artykule. Dowiesz się więc z niego: czym są izolacje techniczne, jakie są ich rodzaje oraz funkcje, jak pośród nich odnajdują się maty aerożelowe.

czytaj całość »
Przyszłość mat aerożelowych — trendy i nowe możliwości w różnych sektorach przemysłu 0
Przyszłość mat aerożelowych — trendy i nowe możliwości w różnych sektorach przemysłu

Maty aerożelowe to innowacyjny materiał, który rewolucjonizuje różne dziedziny przemysłu. Dzięki swoim unikalnym właściwościom izolacyjnym i lekkości zdobywają one coraz większą popularność. W tym artykule przyjrzymy się więc przyszłości mat aerożelowych, analizując najnowsze trendy i możliwości ich zastosowania w różnych sektorach przemysłu.

czytaj całość »
5 rzeczy, które warto wiedzieć o aerożelu 0
5 rzeczy, które warto wiedzieć o aerożelu

Aerożel to zaawansowany materiał izolacyjny, który zdobywa coraz większą popularność w różnych dziedzinach zastosowań. Jest znany ze swojej niesamowitej lekkości i unikalnych właściwości. W tym artykule skupiamy się natomiast na 5 najważniejszych informacjach, które warto znać na temat mat aerożelowych, które można znaleźć w ofercie naszego sklepu. 

czytaj całość »
Czy aerożele staną się powszechnym materiałem izolacyjnym? 0
Czy aerożele staną się powszechnym materiałem izolacyjnym?

Aerożel, a właściwie maty aerożelowe to nowoczesny materiał izolacyjny cechujący się jednym z najniższych współczynników przenikania ciepła. Pomimo to wciąż popularność jego zastosowania jest stosunkowo niewielka. Sytuacja ta ma miejsce jednak nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Czy istnieje wobec tego szansa na to, że aerożel stanie się powszechnym materiałem stosowanym w instalacjach izolacyjnych? 

czytaj całość »
Dlaczego zwiększenie efektywności energetycznej w przemyśle jest priorytetem? 0
Dlaczego zwiększenie efektywności energetycznej w przemyśle jest priorytetem?

Z roku na rok poprawa efektywności energetycznej w przemyśle staje się coraz większym priorytetem nie tylko dla samych właścicieli zakładów przemysłowych, ale także rządzących. Co jednak sprawia, że staje się ona tak ważna oraz za pomocą jakich metod realizowana może być poprawa efektywności energetycznej w przedsiębiorstwach? Odpowiedzi na te pytania prezentujemy w tym artykule!

czytaj całość »
Dlaczego maty aerożelowe mają tak niski współczynnik przenikania ciepła? 0
Dlaczego maty aerożelowe mają tak niski współczynnik przenikania ciepła?

Niski współczynnik przenikania ciepła to podstawowy parametr, którym wyróżniają się nowoczesne maty aerożelowe, stosowane do wykonywania zarówno izolacji ciepłochronnych, jak i zimnochronnych. Co wobec tego sprawia, że aerożel obecnie jest jednym z nielicznych materiałów dostępnych na rynku, cechującym się tak doskonałymi parametrami izolacyjnymi wynikającymi z niskiego współczynnika przenikania ciepła?

czytaj całość »
Ile kosztują maty aerożelowe? 0
Ile kosztują maty aerożelowe?

Maty aerożelowe z roku na rok stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem izolacyjnym stosowanym zarówno w branży budowlanej, jak i przemysłowej. Wszystko za sprawą ich doskonałych parametrów użytkowych, wśród których wyróżnić można między innymi niezwykle niski współczynnik przenikania ciepła, wysoką odporność na działanie wilgoci oraz łatwość montażu. Wobec tego ile kosztuje aerożel i od czego uzależniona jest przede wszystkim jego cena? Odpowiedzi na te pytania prezentujemy w tym artykule!

czytaj całość »
Jak maty aerożelowe wypadają na tle innych materiałów izolacyjnych stosowanych w budownictwie? 0
Jak maty aerożelowe wypadają na tle innych materiałów izolacyjnych stosowanych w budownictwie?

Rosnące wymagania związane z izolacyjnością cieplną budynków, które przekładają się na występowanie w nich mniejszych strat ciepła, a tym samym niższe koszty ich ogrzewania sprawiają, że w ostatnich latach pojawiło się wiele nowoczesnych materiałów izolacyjnych. Dlatego też postanowiliśmy porównać je z matami aerożelowymi pod względem ich parametrów, aby wybór między nimi przy budowie energooszczędnych domów był o wiele łatwiejszy. 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl