Wystawcy
Wybierz wystawcę
Pyrogel XTE i AEROMAT 650 - porównanie parametrów i przeznaczenia 0
Pyrogel XTE i AEROMAT 650 - porównanie parametrów i przeznaczenia

Pyrogel XTE i AEROMAT 650 - porównanie parametrów i przeznaczenia

Zarówno Pyrogel XTE, jak i AEROMAT 650 to materiały izolacyjne wykonywane z lekkiego aerożelu, które zaliczane są do materiałów porowatych. Pomimo to różnią się one między sobą zarówno przeznaczeniem, jak i parametrami izolacyjnymi. Dlatego też postanowiliśmy porównać oba te materiały ze sobą, aby wybranie odpowiedniego z nich był o wiele łatwiejszy. 

Czym jest Pyrogel XTE?

Pyrogel XTE to materiał izolacyjny wykonany z aerożelu w formie elastycznego koca. Wyróżnia się on ulepszonymi parametrami, jeśli chodzi o jego montaż wynikającymi ze zredukowanego pylenia do niemal zerowego poziomu. Pyrogel XTE przeznaczony jest przede wszystkim do zastosowania przy wykonywaniu izolacji wysokotemperaturowych i zapewnia doskonałą ochronę przed powstawaniem korozji pod izolacją (CUI)

Czym jest AEROMAT 650?

AEROMAT 650 to również materiał izolacyjny wykonany z aerożelu w postaci mat. Cechuje się on dużą paroprzepuszczalnością i może być także stosowany w przypadku wykonywania izolacji wysokotemperaturowych, jednak nie tylko. Jak więc widać z pozoru jest bardzo podobnym materiałem do Pyrogel XTE. 

W jakich temperaturach może być stosowany Pyrogel XTE i AEROMAT 650?

Pyrogel XTE i AEROMAT 650 to aerożelowe materiały izolacyjne, które mogą być stosowane z powodzeniem w temperaturach przekraczających 650 stopni Celsjusza. Oba z nich wykazują dużą odporność na ich działanie. Dodatkowo zastosowanie ich w izolacjach wysokotemperaturowych nie wpływa na przyspieszenie procesów starzenia tych materiałów. 

Jakimi parametrami izolacyjnymi cechuje się Pyrogel XTE i AEROMAT 650?

Możliwość zastosowania zarówno AEROMAT 650, jak i Pyrogel XTE w temperaturach powyżej 650 stopni Celsjusza nie przekłada się jednak na ich tożsame parametry izolacyjne, które zależą właśnie od tego elementu. 

W związku z tym współczynnik przewodzenia ciepła dla Pyrogel XTE oraz AEROMAT 650 w przypadku poszczególnych temperatur prezentuje się następująco. 

 

Współczynnik przewodzenia ciepła W(mK) w temperaturze:

 Pyrogel XTE

 AEROMAT 650

0 stopni Celsjusza

0,020 W(mK)

0,018 W(mK)

100 stopni Celsjusza

0,023 W(mK)

0,023 W(mK)

200 stopni Celsjusza

0,028 W(mK)

0,028 W(mK)

300 stopni Celsjusza

0,035 W(mK)

0,036 W(mK)

400 stopni Celsjusza

0,046 W(mK)

0,048 W(mK)

500 stopni Celsjusza

0,064 W(mK)

0,064 W(mK)

 

Jak więc widać izolacyjność obu materiałów różni się na korzyść AEROMATU 650 przy temperaturze 0 stopni Celsjusza, następnie utrzymuje się na takim samym poziomie dla temperatur 100 i 200 stopni Celsjusza, a powyżej niż różni się na korzyść Pyrogel XTE. 

W jakich wariantach grubości dostępny jest Pyrogel XTE i AEROMAT 650?

W naszej ofercie znaleźć można zarówno Pyrogel XTE, jak i AEROMAT, które dostępne są w kilku wariantach do wyboru, jeśli chodzi o grubość koców izolacyjnych. W przypadku materiału izolacyjnego, jakim jest AEROMAT 650 dostępny jest on więc w wersji o gęstości 200 kg/m3 i grubości:

  • 3 mm, 
  • 6 mm,
  • 10 mm.

Pyrogel XTE to z kolei aerożelowy materiał izolacyjny o gęstości 180 kg/mi dostępny w dwóch wariantach grubości wynoszących 5 mm oraz 10 mm.

Zastosowanie Pyrogel XTE oraz AEROMAT 650

Oba omawiane aerożelowe materiały izolacyjne przeznaczone są do wykonywania izolacji wysokotemperaturowych w przemyśle, gdyż cechują się porównywalnie niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła oraz zachowują wszelkie swoje właściwości nawet w przypadku użycia ich w wysokich temperaturach. Znajdują one więc zastosowanie między innymi podczas wykonywania izolacji:

  • urządzeń RTV i AGD, 
  • systemów solarnych, 
  • systemów pipe in pipe, 
  • w przemyśle naftowym,
  • w przemyśle samochodowym. 

AEROMAT 650 dodatkowo świetnie sprawdza się jako materiał przeznaczony do niwelowania problematycznych mostków termicznych, przez co z powodzeniem może być stosowany do izolowania ościeży okiennych, drzwiowych oraz lukarn, czyli wszędzie tam, gdzie klasyczne materiały izolacyjne nie spełniają swojego zadania. Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl