Producent
Cena
-
od
do
Wybierz wystawcę
169,00 zł
Cena netto: 137,40 zł
169,00 zł
Cena netto: 137,40 zł
210,00 zł
Cena netto: 170,73 zł
299,00 zł
Cena netto: 243,09 zł
210,00 zł
Cena netto: 170,73 zł
299,00 zł
Cena netto: 243,09 zł
17 940,00 zł
Cena netto: 14 585,37 zł
12 900,00 zł
Cena netto: 10 487,80 zł
9 999,00 zł
Cena netto: 8 129,27 zł
349,00 zł
Cena netto: 283,74 zł
310,00 zł
Cena netto: 252,03 zł
290,00 zł
Cena netto: 235,77 zł
Mata aerożelowa
Prezentujemy maty aerożelowe Aeromat 650. Czy wiedziałeś o tym, że aerożele krzemionkowe wykorzystuje się w konstrukcjach statków kosmicznych, a także termoizolacjach skafandrów kosmonautów? Nasze produkty znajdują zastosowanie w przemyśle, budownictwie pasywnym oraz w transporcie i produkcji odzieży (głównie sportowej) i sprzęcie turystycznym. Zobacz, co jeszcze je wyróżnia.
Gdzie stosuje się aerożel?
Aerożel znajduje zastosowanie w:
-przemyśle paliwowo-energetycznym
-platformach wiertniczych na morzu
-przemyśle petrochemicznym
-przemyśle przetwórczym
-przemyśle militarnym i kosmicznym
-przemyśle budowlanym
-przemyśle chłodniczym
-urządzeniach AGD i RTV
-transporcie
-technologiach przyszłości
-produkcji odzieży, obuwia i sprzętu turystycznego
-izolacjach
Maty aerożelowe a izolacja przemysłowa
Nasze maty aerożelowe charakteryzuje niski współczynnik przewodzenia ciepła. Jest on na poziomie 0,020 W (mK). Jest to więc jeden z najlepszych materiałów izolacyjnych, nie może się z nim równać ani styropian, ani pianka poliuretanowa, ani nawet wełna mineralna. Te parametry mają wpływ na wykorzystywanie aerożelu w budownictwie. Niski współczynnik przenikania ciepła powoduje, że wystarczy zastosowanie jednej warstwy, aby zapewnić odpowiednią izolację. Mimo że warstwa jest cienka, spełnia wymagania BHP. Mata z aerożelu jest dobrym rozwiązaniem w przypadku licznych kolizji instalacji, kiedy nie można zastosować tradycyjnej izolacji. Aerożele są doskonałym materiałem w przypadku instalacji wysokotemperaturowych - temperatura maksymalna przekracza 650 stopni Celsjusza. W takich warunkach inne materiały izolacyjne tracą swoje właściwości.
Jakie są cechy naszych mat aerożelowych?
Maty z aerożelu, oprócz zastosowania w przemyśle, można wykorzystywać także w budownictwie, szczególnie pasywnym. Nasze produkty, dzięki swoim właściwościom termoizolacyjnym, stosuje się do likwidacji konstrukcyjnych mostków termicznych. Są przydatne tam, gdzie nie można użyć zwykłych materiałów izolacyjnych. Aerożele wykorzystuje się w stolarce okiennej i drzwiowej, ponieważ zapewniają budynkom ciepło. Oprócz tego maty z aerożelu wyróżnia dobra izolacja akustyczna - rozchodzenie się fal dźwiękowych odbywa się tu z prędkością 100 m/s.
Aerożele są całkowicie niepalne oraz odporne na działanie wysokich temperatur. Warto dodać, że pod wpływem ognia nie wydzielają też żadnych substancji toksycznych. Materiały te mają wysoką odporność na związki chemiczne, pod tym względem można je porównać do wełny mineralnej. Są również całkowicie odporne na rozpuszczalniki organiczne. Nasze maty z aerożelu cechuje duża paroprzepuszczalność, ponadto błyskawicznie oddają wilgoć.
Aerożel jako nowoczesny materiał
Jak już wspomnieliśmy, aerożele wykorzystuje się do tworzenia konstrukcji nowoczesnych statków, samolotów, taboru kolejowego, a także cystern transportowych. Zapewniają dobry mikroklimat, jednocześnie oszczędzając przestrzeń.
Materiały, jakimi są aerożele, stosuje się także do produkcji odzieży sportowej i sprzętu turystycznego. Dzięki swoim świetnym parametrom termoizolacyjnym sprawdzają się w ekstremalnych temperaturach, zapewniają też ochronę przed opadami.
Aerożele śmiało można nazwać materiałami spełniającymi pewne wymogi, zwłaszcza jeśli chodzi o ograniczenie emisji CO2 do atmosfery. Dwutlenek węgla wpływa na zmiany klimatyczne - na wielkość zlodowacenia oraz utrwalenie cieplejszych okresów. Rewolucja przemysłowa spowodowała znaczący wzrost CO2. Do tej pory liderami, jeśli chodzi o jego emisję, są Stany Zjednoczone, Indie i Chiny. Polska znajduje się na 20 miejscu. Nasz kraj uczestniczy w globalnym programie ochrony klimatu, świadczyć o tym może ustawa o efektywności energetycznej.
Chcemy realizować politykę ochrony klimatu, więc stosujemy między innymi izolacje, które zapobiegają utracie ciepła. Dlatego wykorzystujemy aerożele o doskonałym współczynniku przewodzenia.
Aerożel - trochę historii
Koszty wytwarzania energii konwencjonalnej wciąż rosną. Na szczęście polityka Unii Europejskiej zmierza do ograniczenia jej zużycia i zmniejszenia szkodliwego wpływu CO2 na atmosferę. Materiałem, który spełnia wiele norm, jest aerożel. Przede wszystkim jest on nanoporowaty, ultralekki i transparentny. Prawie 80 lat temu wynalazł go amerykański chemik Samuel S. Kistler. Metoda otrzymywanie tego materiału nie była doskonała, ale w 1931 roku Kistler wymyślił specjalny rodzaj suszenia aerożelu w autoklawie metodą podnoszenia kolejno ciśnienia, a następnie temperatury ponad punkt krytyczny płynu wypełniającego pory. Suszenie trwało nawet kilka dni. Obecnie aerożel suszy się metodą, jaką opracowano w Lawrence Berkeley Laboratory przy użyciu nadkrytycznego CO2 (bez użycia zbędnych chemikaliów).